En Son Haberler

Image 1

28-30 Kasım 2016

ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş. "Uluslararası Sivil İHA Konferansı"na katıldı.

ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş., 28-30 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Grand Otel'de gerçekleştirilen Uluslararası Sivil İHA konferansına katılım sağlamıştır. Açılış konuşması ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş. Genel Müdürü D. Halit YILMAZ tarafından yapılmıştır. 13 farklı ülkeden katılımcıların iştirak ettiği ve Türkiye'de bir ilk olan konferansta "İHA ile Tarım Uygulamaları" oturumunda, ALTOY tarafından gerçekleştirilen "Şeker Pancarı Arazilerinde Hasat Optimizasyonu ve Silo Yönetimi Pilot Projesi" hakkında özel bir takdim yapılmıştır.

Image 1

21 Kasım 2016

ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş. "İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu" olarak yetkilendirildi.

ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş. , 21 Kasım 2016 tarihi itibariyle İHA0 ve İHA1 pilot eğitimi için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından "İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu" olarak yetkilendirilmiştir. Eğitim takvimi "Hizmetler/Eğitim" sayfamızda duyurulacaktır.

Image 1

07 Mart 2015

Irak, Uluslararası Savunma Fuarı’nda Tek Türk Firması ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş.

Bağdat’ta düzenlenen 4. Uluslararası Savunma Sanayi ve Havacılık Fuarı’na Türkiye’yi temsilen katılan tek Türk firması ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş. oldu. Uluslararası fuarın açılışına katılan Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı ise Irak'ın çok zor bir dönemden geçtiğini kaydetti.

Savunma sanayisinde faaliyet gösteren firmaların Bağdat'ta teknolojilerini görücüye çıkarmalarının terörle savaşan ülkenin askeri personeli için önemli olduğunu vurgulayan Büyükelçi Kaymakcı şunları söyledi:

"Maalesef, ülke topraklarının üçte biri, DAİŞ terör örgütünün kontrolü altında. Bu fuar yapılırken bir taraftan da Tikrit kentinde harekat devam ediyor. Fuara, 20 ülkeden firma katılmış. Bunların arasında Türkiye'den seçkin bir firmamız olan ALTOY'un da olması çok önemli. ALTOY firması, özellikle 'İnsansız Hava Araçları (İHA)' üreten bir firmadır. Irak'ın da istihbarat toplama ve terör hareketlerini gözleme açısından İHA'lara ihtiyacı vardır."

Image 2

15 Ekim 2014

Aselsan, AeroVironment ve Altoy Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş. petrol ve gaz endüstrisine yönelik İnsansız Hava Aracı Sistemi Bilgi Hizmetleri alanında işbirliği yaptı.

Bir bölümü AeroVironment’e ait olan ortak girişim firması ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş., dünya çapında teknoloji çözümleri sunan ve insansız hava aracı sistemleri alanında lider AeroVironment (NASDAQ: AVAV) firması ve Türkiye’nin önder, dünyanın 67. en büyük savunma sanayi firması Aselsan petrol endüstrisine yönelik insansız hava aracı sistemi bazlı, uçtan-uca kapsamlı bilgi hizmetleri sunmak için işbirliği başlattıklarını açıkladılar.

AeroVironment’in büyük çaptaki operasyonel geçmiş performansı, bir milyon saatten fazla kümülatif uçuş saatine sahip 25.000 kadar yeni ve yenilenmiş küçük insansız hava aracının üretimini ve teslimatını kapsamaktadır. Firma insansız hava aracı ürünlerini ABD ve 30’dan fazla dost ve müttefik ülkeye teslim etmiştir. Aselsan’ın özgün ürün portföyü, son teknoloji mikroelektronik, güdüm, elektro-optik, radar, elektronik harp, haberleşme ve savunma sistemlerini kapsamaktadır. Aselsan, uluslararası savunma pazarında yükselmekte olan küresel bir oyuncu olarak yüksek teknoloji elektronik ürünlerini insan yerleşiminin olduğu altı kıtadaki 50’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.