Snipe

Image 1

Snipe İnsansız Hava Aracı Sistemi (İHAS), AeroVironment’ın taktik İHA sistemlerinde 25 yıllık tecrübesinden istifadeyle geliştirdiği en son yeniliktir. AeroVironment, kritik bilgileri ihtiyaç duyulan yer ve zamanda sunarak yer birliklerini destekleme misyonunu sürdürmektedir.

Snipe özellikle, harekât alanındaki birliklere duvarın üstünden, sokağın aşağısından, tepenin ötesinden organik taktik himaye sunacak şekilde tasarlanmıştır. 140 gramdan daha az olan bu katlanabilir hava aracı kurulum gerektirmez ve çantasından çıkarılarak 60 saniye içinde operasyonel olabilir. Değiştirilebilir iki bataryası sayesinde 30 dakikanın üzerinde uçuş yapabilir.

Snipe, dokunmatik ekranlı sezgisel bir tablet vasıtasıyla yönetilir. Manuel kontrolün yanı sıra programlanabilen GPS yol noktaları üzerinden otonom uçuş seçeneği de mevcuttur. Her bir hava aracında, gündüz ve gece operasyonlarında gerçek-zamanlı video gönderebilen Elektro-Optik (EO) ve Infrared (IR) kamera mevcuttur.

Özellikler
  • KÜÇÜK Sistem, operatör üzerinde taşınacak şekilde tasarlanmıştır.
  • ÇABUK Kurulum gerektirmez. 60 saniyeden daha kısa sürede hazır olur.
  • SESSİZ 100 feet AGL’de duyulmaz.
  • HIZLI 35 km/s (22 MPH)’ten daha hızlı uçabilir.
  • VIDEO EO/IR kamera görüntüleri, gerçek zamanlı gönderilir ve kaydedilir. UHF telsiz, görüş hattı gerektirmeyen (NLOS) operasyon imkânı sağlar.
  • DAYANIKLI 5 hareketli parçanın olduğu basit bir yapısı vardır. Pervanenin arazide kolayca tamirine olanak sunacak şekilde tasarlanmıştır.
  • KULLANIMI KOLAY Sağlamlaştırılmış (MIL-STD 810) Windows 7 tabanlı kontrol ünitesi üzerindeki sezgisel uygulma ile manuel veya GPS yol noktaları üzerinden navigasyon yeteneği mevcuttur.

Teknik Özellikleri

Faydalı Yük EO ve IR Kamera
Menzil >1 kilometre
Havada Kalış Süresi >15 dakika
Hız 35 km/s (22 MPH)
Ağırlık 140 g

Broşür